Yağ Enjeksiyonu Mu Silikon Mu?

Yağ Enjeksiyonu Mu Silikon Mu?

Meme büyütme operasyonları söz konusu olduğunda yağ enjeksiyonu mu silikon mu? Sorusu oldukça merak edilen sorular arasında karşımıza çıkıyor. Bilindiği üzere her iki yöntem de meme ameliyatları sürecinde kullanılabiliyor. Ancak bu iki yöntemin birbirlerinden bazı farklı bulunduğunu söyleyebilmek mümkün.

Göğüs büyütme ameliyatı söz konusu olduğunda akıllara çoğunlukla silikon protezler geliyor. Ancak silikon implantların yerine bu operasyonlarda tuzlu su içeren protezler ya da yağ enjeksiyonu gibi yöntemler de kullanılabiliyor. Yakın zamanda meme büyütme operasyonu yaptırmayı planlayanlar ise bu implantlar arasındaki farkı merak ediyor.

Meme Büyütme Operasyonu

Günümüzde estetik uygulamalar oldukça yaygın şekilde karşımıza çıkıyor. Bu uygulamaların gerçekleştirilme nedenleri ise değişkenlik gösteriyor. Kişi fiziksel bir kusur görünümünü düzeltmek amacı ile bu operasyonları yaptırabildiği gibi beğenmediği yerlerini değiştirmek amacı ile de tercih edebiliyor.

Meme büyütme ameliyatı da farklı amaçlar ile yaptırılabilen operasyonlar arasında karşımıza çıkıyor. Kişi yaşadığı özgüven problemlerinden dolayı bu ameliyatı yaptırmayı tercih edebilir. Bunun yanı sıra bir memenin diğerinden boyut olarak çok daha farklı olması, memelerin sarkık olması ya da memelerin her ikisinin de küçük olması gibi nedenlerden dolayı meme estetiği yaptırılabiliyor.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Meme estetiği söz konusu olduğunda farklı dolgu malzemelerinin kullanılabildiği biliniyor. Yaygın olarak akla gelen silikon implantlar olsa da kişinin kendi yağ dokusu da meem büyütme ameliyatlarında kullanılabiliyor. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonunda kişinin kendi yağ dokusu meme dokusuna yerleştiriliyor. Yerleştirilen yağ dokusunun beslenerek canlı kalabilmesi için ise kök hücreler kullanılıyor.

Bu yöntem uygulanırken çoğunlukla yağ almak için kişinin karın bölgesi tercih ediliyor. Böylece meme dokusunda büyüme sağlanırken aynı zamanda karın bölgesinde incelme de sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra yağ enjeksiyonu ile yapılan operasyonlarda çok daha doğal bir görünüm elde edildiğini söyleyebilmek mümkün.

Silikon ile Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatı yöntemleri arasında silikon implantlar sıklıkla kullanılıyor. Bu implantlar sayesinde meme büyütme ya da dikleştirme gibi operasyonlar gerçekleştirebilmek mümkün hale geliyor. Bu tip implantlar silikon bir kılıf ve içerisindeki malzemeden oluşuyor. İç kısmı silikon bir jel ya da tuzlu sudan meydana gelebiliyor. Ancak tuzlu su implantları yerine yerleştirilmesinin ardından steril salin sıvısı ile dolduruluyor.

Bu yöntem kullanılarak meme dokusunun istenilen boyuta getirilebilmesi mümkün. Bunun yanı sıra oldukça dik görünümlü göğüsler de bu yöntem kullanılarak elde edilebiliyor. Silikon implantlar kullanılırken aynı zamanda yağ enjeksiyonu tekniği de kullanılabiliyor. Bu sayede bölgedeki protez hissi azaltılarak aynı zamanda daha doğal bir görünüm de elde edilebiliyor. Özellikle memede şekil bozukluğu olması durumunda iki yöntem bir arada tercih edilebiliyor.

Yağ Enjeksiyonu ile Silikon Kullanımı Arasındaki Farklar

Her iki yöntem de meme büyütme operasyonları için sıklıkla tercih ediliyor olsa da aralarında belirli farklılıklar olduğunu söyleyebilmek mümkün. Yağ enjeksiyonu kullanılan ameliyatlar ile daha doğal sonuçlar alınıyor olsa da elde edilen sonuçların kalıcı olmama riski bulunuyor. Çünkü bölgeye yerleşen yağ dokunun öncelikle oturması gerekiyor. Ancak silikon protezler kullanıldığın bu durum söz konusu değil.

Bunun yanı sıra yağ enjeksiyonu kullanılan ameliyatlarda operasyon süresi daha uzun oluyor. Çünkü bir yandan vücudun bir kısmından yağ alınırken diğer yandan meme dokusuna ekleme yapılıyor. Peki yağ enjeksiyonu mu silikon mu? Her iki yöntemin de artıları ve eksileri bulunuyor. Kişinin ihtiyacına yönelik olarak kullanılacak yöntem belirleniyor.

Oil Injection or Silicone?

When it comes to breast augmentation operations, oil injection or silicone? This question is one of the most frequently asked questions. As it is known, both methods can be used in the process of breast surgery. However, it is possible to say that these two methods are different from each other.

When it comes to breast augmentation surgery, silicone prostheses often come to mind. However, instead of silicone implants , methods such as prostheses containing salt water or oil injection can be used in these operations. Those who are planning to have a breast augmentation operation in the near future wonder about the difference between these implants .

Breast Augmentation Operation

Today, aesthetic applications are quite common. The reasons for these applications vary. The person can have these operations to correct the appearance of a physical defect, or he can choose to change the places he does not like.

Breast augmentation surgery is one of the operations that can be performed for different purposes. The person may prefer to have this surgery due to self-confidence problems. In addition, breast aesthetics can be performed due to reasons such as the fact that one breast is much different from the other in size, the breasts are saggy, or both of the breasts are small.

Breast Augmentation with Fat Injection

It is known that different filling materials can be used when it comes to breast aesthetics. Although silicone implants are commonly thought of , the person’s own fat tissue can also be used in breast augmentation surgeries. In the breast augmentation operation with fat injection , the person’s own fat tissue is placed in the breast tissue. Stem cells are used to keep the placed adipose tissue alive by feeding.

While applying this method, the abdominal region of the person is mostly preferred to remove fat. Thus, while the breast tissue is enlarged, it is also possible to thin the abdomen. In addition, it is possible to say that a much more natural appearance is obtained in operations performed with fat injection .

Breast Augmentation with Silicone

Silicone implants are frequently used among breast augmentation surgery methods . Thanks to these implants , it becomes possible to perform operations such as breast augmentation or lifting. This type of implant consists of a silicone sheath and the material inside. The interior can be made of a silicone gel or salt water. However, saline implants are sterile after placement. being filled with saline .

By using this method, it is possible to bring the breast tissue to the desired size. In addition, very steep-looking breasts can be obtained using this method. While using silicone implants , oil injection technique can also be used. In this way, the feeling of the prosthesis in the area is reduced and a more natural appearance can be obtained at the same time. Especially in case of deformity in the breast, two methods can be preferred together.

Differences Between Oil Injection and Silicone Use

Although both methods are frequently preferred for breast augmentation operations, it is possible to say that there are certain differences between them. Although more natural results are obtained with surgeries using fat injection , there is a risk that the results obtained will not be permanent. Because the fat tissue that settles in the area must first settle. However , this is not the case when you use silicone prostheses .

In addition, the operation time is longer in surgeries using fat injection . Because on the one hand, fat is removed from a part of the body, on the other hand, the breast tissue is added. Alright oil injection or silicone? Both methods have pros and cons. The method to be used is determined according to the needs of the person.