Vajina Gençleştirme Ne Demek?

Vajina Gençleştirme Ne Demek?

Vajina dokusunun yenilenmesi için gerçekleştirilen vajina gençleştirmesi ne demek konusuna göre bakıldığında günümüzde sıklaşmaya başlayan uygulamalardan bir tanesi olduğu görülmektedir. Bazı durumlarda kadınlar vajina sıkılığından ya da görüntüsünden rahatsızlık duymaktadır. Söz konusu bu ve benzeri rahatsızlıkları azaltmak için uygulanan bu yöntem hakkında yapılan araştırmalar da artış göstermektedir. Peki vajina gençleştirme nasıl yapılmaktadır? Vajina gençleştirmesi için yöntemler nelerdir? Sizler de bu soruların cevaplarını bulmak istiyorsanız, yazımız içerisinde söz konusu konu hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz.

Vajina Gençleştirmesi Uygulamasının Yöntemleri Nelerdir?

Aslında bakıldığında vajina gençleştirmesi için yapılan uygulamaların genel itibari ile iki yönteme ayrıldığı karşımıza çıkmaktadır. Buna göre bakıldığında bu yöntemler aşağıda sıralanmış ve açıklanmıştır.

Labioplasti – Görünen Bölgelerde Vajina Gençleştirmesi Yöntemi

Görünen bölgeler üzerinde vajina gençleştirmesi yani başka bir ismi ile labioplasti aslında bakıldığında vajina dudaklarının gençleştirilmesi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu vajina dudaklarının gençleştirilmesi birçok kadının sahip olduğu görüntüden rahatsızlık duyması ile ilişkili olduğu belirtilmektedir.

Buna ek olarak labioblastinin gerçekleştirildiği durumlar genel itibari ile esnemiş, yırtılmış, asimetrik ya da sarkmış vajinal iç dudaklar üzerinedir. Sizler de çeşitli yöntem ve araç – gereçlerin kullanıldığı bu yöntem ile birlikte vajinal iç dudaklarınızı istediğiniz görüntüye getirebilirsiniz.

Genel itibari ile yaklaşık olarak bir saat kadar bir süre içerisinde gerçekleştirilen bu operasyonun bitiminde merak edilen bir diğer konu da cinsel ilişkinin ne zaman yaşanabileceği konusu olarak belirtilmektedir. Buna göre bakıldığında söz konusu ameliyat sonrasında cinsel ilişkinin yaşanabilmesi için yaklaşık olarak 4 ile 6 hafta geçmesi gerektiği karşımıza çıkmaktadır.

Vajinoplasti – Hissedilen Bölgelerde Vajina Gençleştirmesi Yöntemi

Vijane gençleştirmesi yöntemlerinden bir diğeri de vajinoplastiolarak görülmektedir. Söz konusu bu yöntem de labinoplastinin tersi olarak hissedilen bölgelerde vajina gençleştirmesi olarak bilinmektedir. Aslında bakıldığında bu yöntemin en temel amacı, vajina kanalının istenilen duruma getirilmesidir.

Doğum gibi sebepler ile birlikte vajina kanalı genişleyebilmektedir. Söz konusu bu genişleme ile birlikte de cinsel ilişki sırasında hissizlik yaşanabilmektedir. Bu durumda gerçekleştirilmesi gereken ameliyatınsa vajinoplasti olduğu karşımıza çıkmaktadır. Aslında bakıldığında bu yöntem bir diğer adıyla da vajina germe yöntemi olarak bilinmektedir.

Yaklaşık olarak linoplasti gibi bir saat sürebilen bu uygulamanın da vajinal zar ve dokuların sıkıştırılması gerçekleştirilmektedir. Her iki durumun aynı anda gerçekleştirildiği durumlarda yine aynı şekilde cinsel ilişki için yaklaşık olarak 4 ile 6 hafta beklenilmesi önerilmektedir. Bunun yanı sıra sadece vajinoplasti uygulaması geçirmiş iseniz genel itibari ile1 hafta beklenilmesi, cinsel ilişki yaşayabilmek için yeterli görülmektedir. İdrar kaçırmayı önlemek, özgüven kazandırmak ya da yaşlanma belirtilerini kolay bir şekilde ortadan kaldırma gibi daha birçok avantajı olan vajina gençleştirmesi ne demek sorusu burada cevap bulmaktadır.

What Does Vagina Rejuvenation Mean?

what does vaginal rejuvenation mean for the regeneration of the vaginal tissue, it is seen that it is one of the applications that have started to become more frequent today. In some cases, women are uncomfortable with the tightness or appearance of the vagina. Research on this method applied to reduce these and similar ailments is also increasing. So how is vagina rejuvenation done? What are the methods for vagina rejuvenation? If you want to find answers to these questions, you can find information about the subject in our article.

What are the Methods of Vaginal Rejuvenation Application?

In fact, it is seen that the applications for vaginal rejuvenation are generally divided into two methods. Accordingly, these methods are listed and explained below.

Labiaplasty – Vaginal Rejuvenation Method in Visible Areas

rejuvenation on visible areas, in other words labiaplasty , is actually a method of rejuvenating the lips of the vagina. It is stated that the rejuvenation of the vaginal lips in question is associated with the discomfort of many women with their appearance.

In addition, the cases where labioblastia is performed are generally on the stretched, torn, asymmetric or sagging vaginal inner lips. You can bring your vaginal inner lips to the desired appearance with this method, in which various methods and tools are used.

At the end of this operation, which is generally carried out in about an hour, another curious issue is when the sexual intercourse can be experienced. Considering this, it is seen that it takes approximately 4 to 6 weeks to have sexual intercourse after the operation in question.

Vaginoplasty – Vaginal Rejuvenation Method in the Sensed Areas

vijane rejuvenation is vaginoplasty .is seen as. This method is also known as vaginal rejuvenation in areas that are felt as the opposite of labinoplasty . In fact, the main purpose of this method is to bring the vaginal canal to the desired state.

Vaginal canal may enlarge due to reasons such as childbirth. With this enlargement, numbness can be experienced during sexual intercourse. In this case, the surgery that should be performed is vaginoplasty . In fact, this method is also known as the vagina stretching method.

about an hour, like linoplasty , the vaginal membrane and tissues are compressed. In cases where both conditions are realized at the same time, it is recommended to wait approximately 4 to 6 weeks for sexual intercourse. In addition, if you have only undergone vaginoplasty , waiting for 1 week in general is considered sufficient to have sexual intercourse. The question of what does vaginal rejuvenation mean , which has many advantages such as preventing urinary incontinence, gaining self-confidence or easily eliminating the signs of aging, finds an answer here.