Yeni Yıl Yaklaşırken Ne Hediye Alacağım Telaşına Son!

Yeni yıl demek yeni bir başlangıç demek, yeni yıl demek umutları tazelemek demek, yeni yıl demek dostlarınızla, ailenizle birlikte olmak için harika bir fırsat demek. Tabii ki, yeni yılın vazgeçilmez ritüeli de hediye almak. İyi de ne hediye alacağız? Çoğumuz için çok bilinmeyenli bir denklem gibidir bu soru. Bütçemize göre alabileceğimiz hediyeler nelerdir? Kime hangi hediyeyi almak uygundur? Bu hediyeleri nereden alabilirim? İşte bu ve benzeri sorularınız için bütçenizi sarmayacak ama fark yaratacak seçenekler…
Dijital çağ ile birlikte gereksinimlerimiz hızla değişiyor.Malum, artık teknoloji çağındayız. Buna bağlı olarak da teknolojik ürünlerin hayatımızdaki yeri giderek artıyor. Bu nedenle yeni yılda alınacak hediye listemizde teknolojik ürünler hatırı sayılır bir yer kaplıyor. Eğer sınırlı bir bütçeye sahipseniz, işte bütçenizi çok fazla zorlamayacak teknolojik ürünler…
⦁ Kulaklık: Evde, işte, yolda, araba kullanırken, metro ya da otobüste seyahat ederken, spor yaparken, telefonla konuşurken kısacası hemen hemen hayatımızın her anında kulağımızda ya da cebimizde olan ve adeta vücudumuzun bir parçası haline gelen kulaklıklar… Kullanım sıklığı nedeniyle de en çok yıpranan teknolojik eşyalarımızdandır kulaklıklar. O halde sevdiklerinize alabileceğiniz hediyelerden ilk seçeneğiz şık bir kulaklık olabilir. Ortalama 20 TL den 300 TL ye kadar değişen fiyatlarda, kablolu, kablosuz, esnek yapılı, mikrofonlu, bluetooth kulaklıklardan istediğiniz renk ve modelde birini seçip, internetten ya da teknolojik ürünler satan bir mağazadan satın alabilirsiniz. Emin olun bu hediyeyle hem önemli bir ihtiyacı karşılayarak, sevdiğiniz kişiyi sevindirecek hem de her zaman yanında olarak kendinizi ona hatırlatacaksınız.

⦁ Telefon Kılıfı: Tıpkı kulaklık gibi telefon kılıfı da en çok kullandığımız doğal olarak en çabuk eskiyen eşyalarımızdan biri. Hele de bu pandemi döneminde… Her akşam eve geldiğimizde, dezenfektanlarla sildiğimiz telefonların kılıfları, kısa sürede paçavraya dönüyor. Bu nedenle yeni yıl hediyesi olarak bir telefon kılıfı tercih etmeniz çok makbule geçecek, hediye vereceğiniz kişiyi tahmin edebileceğinizden çok daha fazla sevindirecektir. Yalnız telefon kılıfı almadan önce, hediye alacağınız kişinin telefon modelini bilmeniz gerekiyor. Malum, bu kılıflar telefon modellerine göre değişiyor. Bir de tabi hediye vereceğiniz kişinin zevklerini de bilseniz çok daha güzel olur. Mesela Galatasaray taraftarı birine Galatasaray amblemi ya da aslan baskılı bir telefon kılıfı hediye etmeniz çok şık bir hareket olacaktır.

⦁ Sesli Kitap: Artık kitap okumamanın bahanesi kaldı mı sizce? Okumak için vakti olmayanlar ya da okumak istiyorum ama gözlerim iyi görmüyor diyenler için dijital dünyada artık çok pratik bir seçenek var. Okumuyorsunuz, dinliyorsunuz! Tamam, kitaba dokunmanın, kâğıdın, baskının kokusunu hissetmenin keyfinden asla vazgeçmeyeceğini söyleyen kitap kurtlarına diyeceğimiz yok ama sesli kitap da artık çağımızın bir gerçeği. İnternette bu alanda hizmet veren pek çok site var. Klasik olmuş romanların yanı sıra, maceradan polisiyeye, felsefeden, psikolojiye, birçok türde kitabın sesli kitap versiyonundan birini seçebilir, sevdiklerinize hediye edip, bu güzel deneyimi onlara da yaşatabilirsiniz. Üstelik bu kitapları, seslerini tanıdığımız ve sevdiğimiz pek çok sanatçı seslendiriyor. Bu da sesli kitap deneyiminizi daha zevkli bir hale getiriyor.

⦁ Netflix ya da Benzeri Bir Platformun Aboneliği: Artık bu şekilde yayın yapan platformlar hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Neredeyse her evde diziler, filmler, belgeseller, maçlar artık bu internet üzerinden yayın yapan sitelerden izleniyor. Aylık abonelik ücreti ödeyerek üye olduğunuz bu sitelerden günün her saatinde kesintisiz hizmet alabiliyorsunuz. Eğer hediye almayı planladığınız kişinin evinde böyle bir site aboneliği yoksa inanın çok önemli bir eksiği tamamlamış olacaksınız.

⦁ Bulut Depolama Hizmeti: internetin dünyasına adım attığımızdan bu yana, fotoğraflarımızdan, notlarımıza, yazılarımızdan, kişisel bilgilerimize hemen hemen her şeyimizi dijital ortamda saklıyoruz. Yalnız yıllar geçtikçe cihazlarımızın depolama alanları hızla doluyor ve ücretsiz depolama hizmeti veren servis sağlayıcılarının kısıtlı alanları yetersiz kalıyor. Tam da bu noktada bulut depolama hizmeti veren pek çok siteden faydalanabilir, bu güzel hizmetten sevdiklerinizin de yararlanmasını sağlayabilirsiniz.