Altyazılı Yabancı Komedi Filmi İzlenir Mi?

Altyazılı Yabancı Komedi Filmi İzlenir Mi?

Neden Yabancı Filmler?

             İnsanlar boş zamanını film izleyerek değerlendirmeyi sever. Yerli filmlerden çok yabancı filmler günümüzde tercih edilmektedir. Bunun nedeni ülkemizdeki medyaya gelen yayın yasaklarından kaynaklanmakta. Eski yapım Türk filmleri ile günümüzde çekilen filmleri karşılaştırdığımız zaman aradaki farklar apaçık gözler önüne seriliyor. Bu yüzden de daha özgür medya olan yabancı sektöre yönelmiş durumdayız.

 Bir diğer konu ise içeriktir. Ona da şöyle bir göz atalım.

 Tercih Edilen Film Kategorileri

             Zaten yoğun geçen bir günün ardından üzerindeki gerginliği atmak için akla gelen yatıştırıcı şeylerin başında geliyor film izlemek. Rövanşta olan kategoriler günümüzde daha çok bilim kurgu, aksiyon tarzı olsa da komedi türü vazgeçilmezlerin başında geliyor. Komedi türünü, romantik komedi şeklinde alt kategoriye bile ayırıyoruz. İster tek başına, ister sevgiliyle, ister aileyle izlenebilecek ve izlerken yüzde oluşan o sıcacık gülümsemelerle daha da güzel geçecek bir akşamın habercisi komedi filmleri.

 Kategoriye karar verdikten sonra ki konu filmi dublajlı mı yoksa altyazılı mı izleyeceğiniz.

 Dublaj Yerine Altyazı

             Filmleri aileyle izliyorsanız ve küçük, minik bir kardeşiniz de varsa dublajlı izlemeyi tercih ediyorsunuz demektir. Peki ya tekken veyahut büyüklerle izlerken seçiminiz altyazı mı oluyor? Genellikle evet değil mi? Filmin orijinalini izlemek her zaman için daha güzel oluyor. Çünkü dublaj yapıldığı zaman filmin gerçeğindeki seslerin hepsini veremiyorlar ve çeviriler bazen gereğinden saçma oluyor. Altyazılarda bile yanlışlar yapılabiliyor, insanlık hali. Ama en azından arkadaki sesleri kaçırmamış oluyoruz. Ve altyazı izlemek yabancı dili geliştirme konusunda da fayda sağlıyor. Bunu öğretmenler bile söyler.

            Şu sıralar filmlerden çok diziler izlense bile izleme şekli olarak altyazı seçiliyor. Bazı insanlar filmi mi izleyeyim yoksa altyazıyı mı takip edeyim diyerek dublajı tercih ediyor tabii ki. Sonuç olarak her insan farklı yaratılmış, kendi özgür iradeleri var kimseyi öyle izliyor diye yargılayamazsınız. Günümüzde herkes herkesin işine karışsa bile asıl olması gereken yargılamak yerine kabul etmektir. Konu başlığımıza dönecek olursak yani “Altyazılı komedi filmi izlenir mi?” sorusuna. Benim vereceğim cevap tabii ki altyazılı komedi filmi izlenir olacaktır. O zaman seç bir altyazılı film ve izle!

Can You Watch a Foreign Comedy Movie With Subtitles?

Why Foreign Films?

People like to spend their free time watching movies . Foreign films are preferred more than domestic films nowadays. The reason for this is due to the broadcast bans on the media in our country. When we compare the old Turkish films with the films made today, the differences are clearly revealed. That’s why we have turned to the foreign sector, which is a freer media.

Another issue is content. Let’s take a look at him.

 Preferred Movie Categories

Watching a movie is one of the most soothing things that come to mind to relieve the tension after an already busy day . Although the categories in the rematch are mostly science fiction and action, comedy genre is one of the indispensables. We even subcategorize the comedy genre as romantic comedy. Comedy films that can be watched alone, with a lover or with a family and that will be even more beautiful with those warm smiles on your face while watching them.

After deciding on the category, the subject is whether you will watch the movie dubbed or subtitled.

 Subtitles Instead of Dubbing

If you’re watching movies with your family and you have a younger, younger sibling, then you prefer to watch them dubbed. What about when you are alone or watching with adults, is your choice of subtitles ? Usually yes right? It’s always better to watch the original movie. Because when dubbing, they can’t give all the voices of the real movie and sometimes the translations are ridiculous. Even in subtitles, mistakes can be made, the human condition. But at least we don’t miss the background sounds. And watching subtitles also helps in improving the foreign language. Even teachers say this.

Nowadays, even if more series than movies are watched, subtitles are chosen as the way of watching. Of course, some people prefer dubbing, asking whether to watch the movie or follow the subtitles. As a result, every human being is created differently, they have their own free will, you cannot judge anyone just because they are watching. Even if everyone interferes in everyone’s business today, the main thing is to accept rather than judge. If we go back to our topic title, “Can you watch a comedy movie with subtitles?” to the question. My answer will of course be watching a comedy movie with subtitles. Then choose a movie with subtitles and watch !