Silikon Ameliyatından Sonra Nasıl Yatılır?

Silikon Ameliyatından Sonra Nasıl Yatılır?

Günümüzde sık yapılan ameliyatlardan birisi olan silikon ameliyatından sonra nasıl yatılır sorusunun cevabı da sık araştırılmaktadır. Herkesin bildiği gibi söz konusu ameliyat sonrasındaki yatış pozisyonu, ameliyattan sonra elde edilen başarının artması için de oldukça önemli görülen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aslında bakıldığında söz konusu ameliyat ile ilgili bir diğer merak edilen konu da duş alma zamanıdır. Buna göre bakıldığında silikon ameliyatı sonrasında duş alabilme süresinin 3 ile 4 gün olduğu karşımıza çıkmaktadır. Yani başka bir deyiş ile birey ameliyattan 3 ile 4 gün sonra duşa girebilmektedir. Buna ek olarak bireyin ağır ya da fazla hareketli iş ve iş yükünden de kendini sakınması önerilmektedir. Peki bu sorulara ek olarak silikon ameliyatı sonrasında yatış pozisyonu nasıl olmalıdır? Sizler de bu sorunun cevabını merak ediyorsanız, yazımızda bulabilirsiniz.

Silikon Ameliyatı Sonrasında Yatış Pozisyonu Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde bir saat gibi oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen silikon ameliyatı sonrası yatış pozisyonu için hasta ameliyattan sonra detaylı bir şekilde bilgilendirilmektedir. Ameliyat sonrası ilk gece hastanede konakladıktan sonra ertesi gün taburcu edilen hasta hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Bazı durumlarda yan yatma pozisyonunun olabildiği söylense de ilk zamanlarda hasta bireyin yan yatmaması acı çekmemesi için önerilmektedir. Ameliyattan belirli bir süre geçtiği zamanlarda hasta, yan yatabilmektedir. Buna göre bakıldığında hastanın ameliyat sonrası ilk dönemlerdeki yatış pozisyonunun sırttan destekli bir şekilde olması gerektiği karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu destek düz yatarken herhangi bir gerilme hissi yaratmamak içindir.

Buna ek olarak yüz üstü yatış pozisyonunun belirli bir süre ertelenmesi gerektiği karşımıza çıkmaktadır. Bu sürenin ise genel itibari ile 5 ile 6 ay kadar bir süre olarak belirtilmektedir. Aslında bakıldığında bu durum hem hastanın acı çekmemesi için hem de ameliyatın başarı yüzdesini arttırmak için geçerli görülmektedir.

Silikon Ameliyatı Sonrası Durum

Doktor tarafından detaylı bir şekilde iyileşme süreci anlatılsa da silikon ameliyatı sonrası durumda merak edilen bir diğer konu da silikonların ne zaman oturacağı konusu üzerinedir. Aslında bakıldığında ameliyattan sonra belirli bir süre vücut ödem üretmektedir. Söz konusu bu ödem ise bir ay sonunda oldukça azalmaya başlamaktadır.

Yaklaşık olarak üç ay kadar bir süre sonrasında oldukça oturan ve vücut ile bütünleşen silikonların artık memeyi kendi ve istenilen şeklinde gösterebildiği karşımıza çıkmaktadır. Yani başka bir deyiş ile memenin sahip olduğu ve ameliyat sonrasında elde edinmek istenilen doku ya da şekilde ameliyattan sonra yaklaşık olarak üç ay sonra kendini gösterebilmektedir. Silikon ameliyatından sonra nasıl yatılır sorusuna karşı olarak bu konu da oldukça merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

How to lie down after silicone surgery?

The answer to the question of how to lie down after silicone surgery, which is one of the most common surgeries today, is also frequently sought. As everyone knows, the lying position after the operation in question appears to be a very important issue for increasing the success achieved after the operation.

In fact, another curious thing about the operation in question is the time to take a shower. According to this, it is seen that the time to take a shower after silicone surgery is 3 to 4 days. In other words, the individual can take a shower 3 to 4 days after the operation. In addition, it is recommended that the individual avoid heavy or excessively active work and workload. In addition to these questions, how should the lying position be after silicone surgery? If you are wondering the answer to this question, you can find it in our article.

What should be the lying position after silicone surgery?

, the patient is informed in detail after the surgery for the lying position after the silicone surgery, which is performed in a very short time like an hour . After staying in the hospital for the first night after the operation, the patient who is discharged the next day can continue his life from where he left off.

Although it is said that in some cases there may be a side-lying position, it is recommended that the patient not lie on his side at first so that he does not suffer. When a certain period of time passes after the operation, the patient can lie on his side. Considering this, it is seen that the patient ‘s lying position in the first postoperative period should be supported by the back. The support in question is to avoid any feeling of tension while lying flat.

In addition, it appears that the prone position should be postponed for a certain period of time. This period is generally stated as a period of 5 to 6 months. In fact, this situation seems to be valid both to prevent the patient from suffering and to increase the success rate of the surgery.

Condition After Silicone Surgery

Although the healing process is explained in detail by the doctor, another issue that is curious about the situation after silicone surgery is when the silicones will sit. In fact, the body produces edema for a certain period of time after the operation. This edema starts to decrease considerably at the end of a month.

After a period of about three months, it is seen that the silicones, which fit quite well and integrate with the body, can now show the breast in its own and desired shape. In other words, it can manifest itself approximately three months after the operation in the tissue or shape that the breast has and is desired to be obtained after the operation. Against the question of how to lie down after silicone surgery , this issue is also a very curious subject.